Federal-Mogul Powertrain починає випуск підшипників з високоякісним полімерним покриттям IROX® 2 для застосування на транспортних засобах великої вантажопідйомності

21.09.2018

Покращені протизадирні властивості та збільшена втомна міцність, зокрема при роботі зі сталевими колінчастими валами.

Ганновер, Німеччина, 17 вересня, 2018 р.

Прем'єра покриття IROX® 2 для підшипників двигунів автомобілів малої вантажопідйомності відбулася у минулому році. У цьому році підрозділ Federal-Mogul Powertrain представить на виставці комерційного транспорту IAA 2018 року у Ганновері нове високоякісне полімерне покриття для підшипників двигунів транспортних засобів великої вантажопідйомності. Покриття IROX® 2 забезпечує покращені протизадирні властивості та збільшену втомну міцність, зокрема при роботі зі сталевими колінчастими валами. Це нове рішення є частиною сімейства продукції Federal-Mogul з технологією IROX®, яке забезпечує зниження тертя, підвищення ефективності та зносостійкості, а також, окрім переліченого, допускає використання масел зі зниженою в’язкістю. Покриття IROX®  вже застосовується під час серійного виробництва компонентів для двигунів автомобілів малої вантажопідйомності. Після успішного завершення випробувань було представлено перші проекти використання цієї технології в автомобілях великої вантажопідйомності.


​Новинка на IAA 2018: Federal- Mogul Powertrain представляє нове високоякісне полімерне покриття для підшипників двигунів транспортних засобів великої вантажопідйомності – покриття IROX® 2, яке забезпечує покращені протизадирні властивості та збільшену втомну міцність, зокрема при роботі зі сталевими колінчастими валами.
 

«Покриття IROX® 2 розширює робочий діапазон за рівнем втомного навантаження до 100 МПа. Традиційно в таких умовах використовуються підшипники з дорогим покриттям PVD, — пояснює Жан-Марія Оліветті (Gian Maria Olivetti), технічний директор Federal-Mogul Powertrain. — ЗЗа рахунок зниження тертя інноваційні покриття IROX® для підшипників також сприяють скороченню витрат пального і викидів CO2. Результати випробувань, виконаних на спеціальних стендах власної розробки, показують, що зниження тертя при використанні підшипників IROX® значно помітніше, ніж при заміні моторного масла 5W30 на моторне масло 0W20». 


Після минулорічного дебюту IROX® 2, для підшипників двигунів легкових автомобілів (справа), Federal-Mogul Powertrain запускає своє нове високопродуктивне полімерне покриття для транспортних засобів великої вантажопідйомності на виставці комерційного автотранспорту IAA 2018 року.
 

Покриття IROX® розроблялось для колінчастих валів зі стандартною фінішною обробкою поверхні. Покриття IROX® 2 призначене для колінчастих валів із надгладкою поверхнею, що працюють з малов’язкими маслами. Завдяки високій адаптивності полімерне покриття забезпечує чудове припрацювання компонентів двигуна. У порівнянні з матеріалами на основі алюмінію, котрі також застосовуються у двигунах великовантажних автомобілів, обидва полімерні покриття забезпечують зменшення тертя та збільшення зносостійкості. Покриття IROX® 2 у порівнянні з покриттям IROX® має покращені протизадирні властивості та втомну міцність. Тож Federal-Mogul Powertrain має унікальну можливість пропонувати своїм клієнтам оптимальне рішення для конкретних умов застосування.

«Обидва покриття — IROX® і IROX® 2 можна використовувати на алюмінієвих і бронзових підшипниках для двигунів малої та великої вантажопідйомності, — відзначив Стефан Рітман (Stefan Rittmann), директор з виробництва, підрозділ «Підшипники», Federal-Mogul Powertrain. — Вони особливо ефективні в автомобілях з гібридним приводом і системою «старт-стоп», де до підшипників пред’являються додаткові вимоги, пов’язані з частими запусками двигуна. Верхній шар покриття представляє собою полімерну смолу з поліамідоіміду, що містить різноманітні присадки, дисперговані у зв’язуючому матеріалі. Розробка IROX® 2 вимагала модифікації зв’язуючого матеріалу на молекулярному рівні та незначних змін складу. Наприклад, на відміну від IROX®, покриття IROX® 2 не містить частинок карбіду кремнію і має підвищену концентрацію гармонійно підібраних твердих мастильних матеріалів».

Випробувальний стенд для оцінки тертя в підшипниках: як і багато інших випробувальних стендів, цей стенд є власною розробкою Federal-Mogul Powertrain.


Federal-Mogul Powertrain представить нові високоякісні підшипники з полімерним покриттям IROX® 2 для двигунів великовантажних автомобілів, а також багато інших продуктів на виставці комерційного транспорту IAA, яка пройде в Ганновері з 19 по 27 вересня 2018 року (зал 13, стенд C30).

Фото: © Federal-Mogul LLC, 2018