Про компанію

Корпорація Federal-Mogul — це провідний світовий постачальник продукції та сервісів для світових виробників та агентів з обслуговування транспортних засобів та обладнання у галузі автомобільної продукції, мало-, середньо- і надпотужних комерційних автомобілів, морського транспорту, залізничної промисловості, космонавтики, енергопостачання та промисловості. Продукція та сервіси компанії сприяють поліпшенню показників витрати палива, зниженню шкідливих викидів і підвищенню безпеки транспортних засобів.

Federal-Mogul працює у двох незалежних бізнес-сегментах:

Підрозділ Federal-Mogul Powertrain розробляє і виробляє деталі силових агрегатів і деталі захисту систем, а також оригінальне обладнання для легкових автомобілів, важких автомобілів, промислового обладнання і транспорту.

Підрозділ Federal-Mogul Motorparts займається дистрибуцією широкого асортименту деталей під більш ніж 20 найбільш відомими у світі брендами на вторинному ринку автомобільних комплектуючих, а також поставляє оригінальні деталі автовиробникам для систем гальмування, шасі, склоочисників тощо.  Серед брендів компанії для вторинного ринку — щітки склоочисників ANCO®; свічки запалювання і розжарення, свічкові дроти, склоочисники та фільтри Champion®; компоненти двигунів AE®, Fel-Pro®, FP Diesel®, Goetze®, Glyco®, Nüral®, Payen® та Sealed Power®; деталі системи кермового керування та підвіски MOOG®; деталі гальмівної системи Beral®, Ferodo®, Jurid®, Stop®, Wagner®.

Компанію Federal-Mogul було засновано в Детройті у 1899 році, її міжнародна штаб-квартира знаходиться у місті Саутфілд в штаті Мічіган. У компанії працює більше 50 000 співробітників у 34 країнах. Детальнішу інформацію ви знайдете на сайті www.federalmogul.com.

 

Історія компанії

Ось вже на протязі більш ніж 100 років компанія Federal-Mogul (Федерал-Могул) створює інноваційні продукти з використанням найсучасніших технологій. Сьогодні компанія є найбільшим гравцем на міжнародному ринкові та постачає продукцію для різноманітних галузей промисловості, почнаючи з виробників автомобілів для пасажирских та вантажних перевезень і завершуючи заізничною та авіакосмічною галузями. Клієнти Federal-Mogul довіряють брендові компанії: вони впевнені у найвищій якості продуктів та знають, що компанія використовує іноваційні технології.

Усе починалося зі сміливої ідеї, яка з часом перетворилася на величезну компанію зі списка FORTUNE 500, що має тисячі спивробітників по всьому світу. За плечима Federal-Mogul чисельні перемоги та колосальна робота з подолання неминучіх перешкод. Ми пропонуємо Вам ознайомитись з нашою історією.

1899

 

Корпорацію Federal-Mogul було засновано у 1899 році: засновники Говард Маззі та Едвард Лайон назвали своє дітище «Muzzy-Lyon Company» (Маззі-Лайон Компані). Партнери займалися продажами обладнання для борошномельних комбінатів і виробів з гуми, а також відкрили дочірнє підприємство під назвою «Mogul Metal Company» (Могул Метал Компані), яке почало кардинально змінювати ситуацію на ринку з виробництва підшипників. Маззі та Лайон почали створювати сплави з різноманітними характеристиками, вони першими почали виробляти замінювані підшипники і вкладиші двигуна за допомогою литва під тиском і отримувати готові деталі потрібного розміру і форми. До цього механіки були змушені діставати старий підшипник з моторного блоку, заливати на його місце розплавлений метал і потім обробляти.

1901

Фахівці Mogul Metal Company розробили антифрикційний метал Babbitt (Бабіт) під назвою «Mogul» (Могул), який продавався під торговими марками Duro і Mogul
  

1903

«Muzzy-Lyon Company» було зареєстровано, як акціонерну компанію, було обрано першу в історії компанії раду директорів.
 

1919

Проведено перші збори акціонерів.
 

1921

Кількість співробітників «Muzzy-Lyon Company» досягла 500.
 

1924

Об'єднання з компанією Federal-Bearing and Bushing, виробником підшипників і вкладишів. Об'єднана компанія отримала назву «Federal-Mogul Corporation».
 

1929

Cпільно з Беттельським меморіальним інститутом компанія Federal-Mogul організувала підрозділ з наукових досліджень. Виручка компанії склала 4,8 млн. доларів.
 

1931

Federal-Mogul починає випускати гребні гвинти зі збільшеною площею для човнових моторів, створюється підрозділ суднової продукції.
 

1932

Компанія створює новий сплав під назвою C-100 – перший після відкриття бабіту антифрикційний матеріал.

 

 

1934

Фахівці Federal-Mogul удосконалили сплав C-100 і випустили новий сплав під маркою C-50. Це кардинальним чином змінило процес виробництва вкладишів і їхню міцнісні характеристики. Придбання компанії за цей період: Douglas-Dahlin Co., U.S. Bearings Co., Watkins Manufacturing Co., Pacific Metal Bearing Co., Superior Bearings Co. та Watkins Rebabbitting (Canada, перше придбання за кордоном).
 

1941

Federal-Mogul стає найбільшим світовим виробником гребних гвинтів для човнових двигунів.
 

1947

Компанія відкриває новий дослідницький центр у м. Енн-Арбор, штат Мічіган. Виручка компанії становить 85 млн. доларів, штат – 6 200 співробітників.
 

1949

Компанії Federal-Mogul виповнюється 50 років.
 

1955

Злиття з компанією «Bower Roller Bearing Company», виробником циліндричних і конусоподібних роликових підшипників. Об'єднана компанія отримує назву «Federal-Mogul-Bower Bearings, Inc».
 

1956

 
Нова компанія займає 350-е місце у списку FORTUNE 500 з виручкою 100 млн. доларів. Придбання за цей період: Hyde Windlass Co., National Formetal Co., Bearings Company of America, National Motor Bearing Co., National Seal Co., Arrowhead Rubber Co.

1959

Встановлення комп'ютера «Ай-Бі-Ем» у штаб-квартирі з сервісних послуг компанії у м. Колдуотер, штат Мічіган.
 

1960

 
Відкриття представництва у Швейцарії.

1962

 
Відкриття першого сервісного центру «Federal-Mogul-Bower» за кордоном (м. Антверпен, Бельгія).

1963

Підрозділ «Arrowhead» починає виробництво деталей для ракети-носія NASA «Saturn».
 

1965

Злиття зі «Sterling Aluminum Products». Нова компанія знову стала називатися «Federal-Mogul Corporation».
 

1966

 
Переїзд штаб-квартири Federal-Mogul з ділового центру Детройта у м. Саутфілд, штат Мічіган.

1969

Виручка компанії склала 263,3 млн. доларів.
 

1974

Компанії Federal-Mogul виповнюється 75 років, штат нараховує 13,5 тис. співробітників. Придбання за цей період: Microtech Corp., Avondale Holdings, Inc., Rich Manufacturing Corp., National Grinding Wheel, Metal Removal Co., Carbide & Abrasives Tool Corp., Research Molding, Fox-Niedner Corp., Taylor Industries, Inc.

 

1979

Мережа магазинів з продажу автозапчастин NAPA® починає продажі автозапчастин Federal-Mogul під власною торговою маркою.
 

1981

 
Запуск космічного човника NASA – при його створенні були використані деталі під торговою маркою Arrowhead виробництва Federal-Mogul. Оборот компанії склав 833 млн. доларів, штат – 15 тис. співробітників.

Кінець 1990-х

Оборот Federal-Mogul виріс з 2 млрд. до 6 млрд. доларів. Компанія продовжує зростати у рамках стратегії збалансованого прибуткового зростання на міжнародному ринку.
 

1998

Придбання торгових марок і виробничих потужностей Ferodo та Champion.
  

1999

Компанії Federal-Mogul виповнилося 100 років.
 

2005

Придбання за цей період: Robert G. Evans Co., Hanauer Machine Works, Inc., Metaltec, Inc., Mather Co., Fel - Pro, Inc.
 

2008

 
Звичайні акції класу «А» компанії Federal-Mogul розміщено на американській фондовій біржі NASDAQ.

2012

 

У вересні 2012 р. стався поділ компанії на два самостійні бізнес-підрозділи – «Federal-Mogul Powertrain» та «Federal-Mogul Motorparts». На чолі кожного підрозділу знаходиться головний виконавчий директор, який підпорядковується Раді директорів Federal-Mogul Corporation.

Компанія купує підрозділ з виробництва та збуту свічок запалювання Beru® компанії  BorgWarner Inc. ®.

2014

 
Federal-Mogul купує підрозділ з виробництва та збуту фрикційних матеріалів компанії Honeywell® разом з брендами для вторинного ринку Jurid® та Stop®.